П`ятниця, 18.01.2019, 21:50

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Статті лікарів » Статті » Мої статті

Рак легень !

      В структурі онкологічних захворювань Віньковецького району має найбільшу актуальність, оскільки кожна 5 людина зі всіх онкологічних діагнозів хворіє саме на рак легень. Мало того з кожним роком захворювання на цей діагноз збільшується. Чоловіки хворіють в 10 разів частіше за жінок.

     Пік захворюваності припадає на 48-70 років. Проте у жінок захворювання протікає на багато злоякісніше  ніж у чоловіків. Причина захворювання криється у генетичних факторах та зниженні імунологічної реактивності організму. Нажаль на причину захворювання сучасна медицина не має змоги вплинути. До пускових механізмів, які в комплексі з причинами вищезгаданими викликають рак легень, належать: куріння, хронічні фіброзні захворювання легень, професійні хвороби силікатози антракози азбестози, іонізуюча радіація, пил та вдихання побутових і сільськогосподарських хімікатів. Симптоми хвороби нажаль зявляються на пізніх стадіях у переважній більшості пацієнтів тобто на 3-4 стадіях, коли спеціальне лікування мало ефективне. До цих симптомів належать: кашель без причини більше 1 місяця, різке схуднення, поява задишки та її наростання, кровохаркання іноді легеневі кровотечі, загальна слабкість, поява щільних лімфовузлів в над та підключичних ділянках, болі в грудній клітці, деформація грудної клітки та багато інших. Тому для того щоб запобігти цьому страшному захворюванню необхідно відмовитись від шкідливих звичок- куріння та щорічно проходити мінімальний профілактичний огляд в сімейного лікаря, Рентгенографію органів грудної клітки, загальний аналіз крові. Якщо дотримуватись цього мінімального профілактичного комплексу то можна вберегтися від трагічних наслідків хвороби. Навіть при виявлені раку легень на 1 чи 2 стадіє не є смертним вироком, окільки комплекс сучасного спеціалізованого лікування в торакальному відділенні Хмельницької обласної лікарні та хіміотерапевтичному відділенні Хмельницького обласного онкологічного диспансеру дає добрі результати- 5ти річне виживання близько 85% пацієнтів.

     Шановні мешканці Віньковеччини згадайте коли Ви востаннє робили Рентгенографію органів грудної клітки, зверніться в поліклінічне відділення і пойдіть профілактичний огляд в сімейного лікаря, адже це може вас врятувати важких страждань хвороби!

Лікар-онколог Гуменюк О.Л.

Категорія: Мої статті | Додав: admin (10.03.2015)
Переглядів: 129 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]