Субота, 24.03.2018, 21:37

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Статті лікарів » Статті » Мої статті

Майже половина літніх людей в Україні знаходяться під опікою дітей

Майже половина літніх людей в Україні знаходяться під опікою дітей

48% літніх людей в Україні, що потребують догляду, знаходяться під опікою дітей, 14 % — під опікою осіб, які не є членами їх сім’ї, а про 63 % дбають урядові чи неурядові організації. Такі дані оприлюднили в рамках проекту "Рука допомоги", передає УНН.

У Києві презентували проект під назвою "Рука допомоги" — догляд на завершальному етапі життя за невиліковно хворими і літніми людьми, що залишилися без опіки в Молдові та Україні.

У реалізації проекту взяли участь такі організації, як: "Карітас", фонд „Відродження", Соціальна служба допомоги, Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, ГО ”Інститут правових досліджень та стратегій" та інші.

Розробці проекту передувало соціальне дослідження "Вплив міграції на літніх людей, які потребують догляду і турботи”, проведене організацією "Карітас" в рамках проекту, фінансованого ЄС. Так, було опитано 300 респондентів з України і Молдови. Середній вік опитуваних — 71 рік.

Згідно з результатами опитування, 70 % опитаних осіб, які потребують сторонньої допомоги в Україні та Молдові — жінки.

Значна частина опитаних позначила, що їх додатковий дохід становить матеріальна допомога, отримана від родичів, що знаходяться закордоном. Але в основному ж всі ці люди живуть на межі бідності. Міграція впливає на сімейні відносини, оскільки діти, які переїхали працювати / вчитися в іншу країну , залишають своїх престарілих батьків без прямої опіки.

Станом на 2012 — й рік 2 /3 населення похилого віку в Молдові проживає в сільській місцевості, що само собою забезпечує важкі умови для виживання пенсіонерів , особливо — в холодну пору року. Крім того, в Молдові найнижчі пенсії у всій Європі. Серед українських же проблем фахівці також виділяють проблему нестача фінансування з боку держави.
Категорія: Мої статті | Додав: admin (25.02.2015)
Переглядів: 92 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]