Субота, 24.03.2018, 21:44

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Статті лікарів » Статті » Мої статті

Атопічний дерматит- соціальна проблема людства.

     

     В останні роки, частота хронічних захворювань, що     виникають у дитячому віці, істотно збільшилася, серед них, на перше місце виходять алергічні хвороби, в тому числі і атопічний дерматит(АД). Його доля, з числа всіх алергічних захворювань, становить близько 70%. Він є пусковим механізмом, для формування в подальшому алергічного риніту, бронхіальної астми та ін.

Як правило, захворювання виявляє себе вже на першому році життя. На початку, дерматит з’являється в області щік, сідниць, волосистої частини голови, у вигляді висипу , шкіра злущується, виникають стійкі попрілості у складках шкіри, Все це супроводжується свербежем і занепокоєнням дитини. Якщо перші симптоми з’явилися при введенні прикорму, то причину слід шукати серед них. У випадку ж, коли дитина отримує лише грудне молоко, то необхідно алерген виключити з раціону матері.

Після досягнення дитиною віку 3-х років, локалізація висипу змінюється, він знаходиться, в основному, на згинальних поверхнях рук і ніг, складках (сідничних, пахвових, підколінних), навколо очей. Шкіра, в осередку ураження, набрякла, потовщена, суха, можуть з’явитися тріщини. Свербіж шкірних покривів виражений. На цій стадії прояви атопічного дерматиту важко піддаються лікуванню, і зворотному розвитку.

Діагностика атопічного дерматиту у дітей :Враховуючи, що прояви захворювання різні в залежності від віку, та стадії перебігу хвороби, немає чітких діагностичних критеріїв, діагноз виставляється на підставі сукупності огляду, анамнезу і лабораторних даних. У практиці використовується ряд симптомів. По-перше, обов’язково повинен бути присутнім свербіж шкірних покривів, по-друге, плюс будь-які три критерії з нижче перерахованих:

- Присутність висипу  на шкірі щік і розгинальних та / або згинальних поверхнях кінцівок або складках, у дітей до 1,5 років, на момент огляду або з’ясоване з опитування батьків.

- Виражена сухість шкірних покривів, протягом останніх 12 місяців.

- Наявність алергічних захворювань у батьків: атопічний дерматит, бронхіальна астма, алергічний риніт.

- Початок алергічного дерматиту до 2-річного віку.

- Перебіг захворювання хронічний і рецидивуючий.

- Поєднання алергічного дерматиту з бронхіальною астмою або іншими алергічними захворюваннями.

Шкіра хворих дітей атопічний дерматит дуже суха і вразлива, у зв’язку з цим дуже часто приєднується вторинна інфекція, що так само ускладнює діагностику.

Лікування атопічного дерматиту слід починати з ранніх етапів, якщо проводити правильну терапію, то можна досягти непоганих результатів, під контролем лікаря Враховуючи, те, що атопічний дерматит, являє собою захворювання зі спадковою схильністю і множинними провокуючими факторами, то в процесі лікування слід дотримуватися певних правил і загальних рекомендацій:

Профілактика атопічного дерматиту: враховуючи, що сприяючим чинником для розвитку атопічного дерматиту, як правило, є харчовий алерген, то його профілактику слід починати з народження дитини, особливо якщо батьки або найближчі родичі хворіють алергічними захворюваннями. Це, в першу чергу, годування дитини тільки грудним молоком до 6 місяців, а матері слід відмовитися від вживання в їжу молока, шоколаду, цитрусових, свіжої випічки, копченостей, прянощів та ін продуктів харчування здатних спровокувати алергічну реакцію у малюка. І надалі, в раціоні харчування у дитини ці продукти повинні бути відсутніми. Незбиране молоко протипоказане дітям до двох років, навіть каші слід варити тільки на воді. Профілактика простудних захворювань, прогулянки на свіжому повітрі. У дітей лікування таких захворювань, як рахіт і анемія, вони знижують імунітет. Навіть якщо всі заходи не допомогли, і малюк все-таки захворів, слід набратися терпіння і забезпечити йому оптимальні умови харчування і побуту, що відповідають її віку і потребам.

                                                                     Лікар-дерматовенеролог

                                                                             М. Перепел

Категорія: Мої статті | Додав: admin (05.03.2015)
Переглядів: 97 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]