П`ятниця, 22.10.2021, 15:48

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Поліклінічне відділення


«Ми виконуємо всі завдання – ми це робимо разом»
Підтвердженням цих слів голови облдержадміністрації Василя Степановича Ядухи є завершення будівництва районної поліклініки у нашому райцентрі. Бо одне з головних завдань влади - вирішення проблем медичної галузі, її модернізація та реформування, захист прав громадян у сфері охорони здоров`я та соціальний захист медичних працівників.
Та почнемо з історії. Будівництво поліклініки у Віньківцях було розпочато у 1991 році. За період перебування на посаді голови Віньковецької райдержадміністрації В.С.Ядухи у 2000-2001 роках з районного бюджету були спрямовані кошти на будівництво у сумі 242,1 тис. грн. В 2004 році відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 19.04.2004 р. № 509 спрямовувались кошти на цей об`єкт у сумі 370 тис. грн. До 2009 через відсутність коштів роботи не проводились.
У 2010 році з державного бюджету виділено 9 млн. грн. на реалізацію проекту, які освоєно в повному обсязі. Розпорядник бюджетних коштів і замовник - управління капітального будівництва обласної ради. Здійснював будівництво ВАТ "Промбуд-1".
В 2011 році відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 21 березня 2011 року № 305-р передбачено субвенцію з державного бюджету у сумі 5,2 млн. грн. Управлінню капітального будівництва профінансовано всю суму коштів на придбання медичного обладнання, меблів та апаратури.
Додатково з районного бюджету було виділено 150 тис.грн. на придбання матеріалів для заміни покрівлі.
За рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію пріоритетів розвитку регіонів у серпні 2011 року додатково виділено кошти на завершення будівництва та введення в експлуатацію об'єкту у сумі 1617,3 тис.грн., з районного бюджету спрямовано 85,2 тис.грн. Крім того, виділено кошти на будівництво каналізаційних очисних споруд для центральної районної лікарні у сумі 283 тис.грн. з державного бюджету та 50,5 тис.грн. - з районного.
І ось настав день, який став
підсумком усієї роботи. 4 жовтня у селищі відбулась пам'ятна та визначна подія - відкриття нової районної поліклініки, якої з нетерпінням чекали довгий час і медики, і жителі нашого району. З цієї нагоди до нас завітали голова обл-держадміністрації В.С.Ядуха, голова обласної ради М.В.Дерикот, перший заступник голови облдержадміністрації В.Д.Гаврішко. Серед гостей начальник управління охорони здоров`я облдержадміністрації Н.В.Свестун, начальник управління регіонального розвитку, містобудування, архітектури та будівництва облдержадміністрації В.І.Бригадир, начальник управління капітального будівництва Хмельницької обласної ради В.А.Сандурський, директор товариства з додатковою відповідальністю "Промбуд-1" В.О.Болдирев, директор філії Богдановецького комбінату хлібопродуктів державної продовольчо-зернової корпорації України О.А.Гома, власник мережі магазинів "Ясен” А.І.Демид. Розділити радість земляків прийшли перші особи району - голова райдержадміністрації А.В.Панасевич, голова районної ради В.І.Бурківський, заступники голови райдержадміністрації В.В.Пелех, В.В.Барвінок, А.П.Ходюк, заступник голови районної ради О.В.Троян, голови Волочиської, Городоцької, Дунаєвецької, Чемеровецької, Ярмолинецької районних державних адміністрацій - І.М.Добжанський, В.В.Вербановський, Ю.В.Кучерявий, С.П.Романчук, І.І.Кирилюк, перший заступник голови Новоушицької райдержадміністрації О.Є.Московчук, голови Волочиської, Дунаєвецької, Новоушицької, Ярмолинецької районних рад - Л.І.Шиманський, Т.В.Панасевич, В.В.Барчишин, В.В.Мазур. На свято були запрошені сільські голови, депутати районної ради, керівники установ і організацій, мешканці нашого району.
З вітальним словом до віньківчан звернувся голова облдержадміністрації В.С.Ядуха:
- Ми сьогодні приїхали до вас з хлібом, бо Віньковеччина - це район, де я працював більше шести років. Мені не байдужа доля його людей. Приємно разом з громадою Віньковеччини, шанованими гостями розділити довгоочікувану подію - введення в експлуатацію нової районної поліклініки.
На Хмельниччині сьогодні трудяться близько 32 тисячі медиків. Ми не можемо говорити про великі можливості галузі без зміни старих стереотипів, без оснащення новим медичним устаткуванням, лікувально-діагностичною апаратурою і, звичайно, без створення комфортних умов роботи. Президент нашої країни В.Ф.Янукович неодноразово заявляє, що держава в боргу перед медиками і їхніми пацієнтами. На теренах Хмельниччини галузі охорони здоров`я і освіти визначені пріоритетними в роботі обласної державної адміністрації. За півтора року роботи нової влади наша медицина отримала надзвичайно потужне матеріально-технічне забезпечення, впроваджені нові методи лікування, нове лікувально-діагностичне обладнання. На це виділено 35 млн. гривень. Нам вдалось оснастити 8 районів сучасною рентгенапаратурою. Летичівська центральна районна лікарня отримала надсучасний флюорограф вартістю майже 2 млн. грн., Чемеровецька лікарня - пересувний флюорограф. Скаржинецька психіатрична лікарня має нове відділення. По області впроваджено і відновили роботу цілий ряд відділень анастезіологоії, інтенсивної терапії. Побудовано і здано в експлуатацію жіночу консультацію в місті Старокостянтинів. Багато приділяється уваги виділенню коштів державної субвенції на відновлення будівництва медичних об`єктів. Сьогодні витрачено 4 млн.грн. на реконструкцію амбулаторії сімейної медицини в місті Кам`янець-Подільський, акушерсько-гінекологічного відділення в Красилові. Ведеться будівництво палатного корпусу з дитячим відділенням Дунаєвецької центральної районної лікарні. Географія розвитку галузі охорони здоров`я стосується всієї території Хмельницької області. Хочеться відмітити, що в медицині сьогодні працюють багато досвідчених людей. Наша молодь має у кого переймати гарний досвід. Охорона здоров`я є і буде пріоритетною і надалі. Тому що здорові люди нам вкрай потрібні.
Я хочу подякувати нашим медикам, які несуть нелегку ношу, не дивлячись ні на які перешкоди, гідно виконують свої службові обов`язки. Хочу запевнити, що ми будемо завжди реагувати на потреби нашої медицини.
Голова Хмельницької обласної ради М.В.Дерикот подякував будівельникам, які працювали на будівництві, але товариство "Промбуд-1" змогло довести цей об'єкт до завершення. Жителям Віньковеччини побажав, щоб нова поліклініка слугувала їм тільки для профілактики, а медики вчасно виявляли хвороби. Бо пріоритетом номер один для влади є здорова нація та здорові діти.
За сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди відкриття поліклініки Почесною грамотою облдержадміністрації нагородили директора товариства з додатковою відповідальністю "Промбуд-1" В.О.Болдирева. Почесну грамоту обласної ради отримав облицювальник Товариства "Промбуд-1", віньківчанин В.І.Гоцалюк.
Радість з нагоди відкрит-
тя нової поліклініки розділив із віньківчанами голова райдержадміністрації А.В.Панасевич. Анатолій Володимирович подякував керівникам облдержадміністрації і обласної ради за постійну допомогу та підтримку у вирішенні актуальних проблем Віньковецького району. За співпрацю у будівництві поліклініки - начальнику управління капітального будівництва Хмельницької обласної ради В.А.Сандурському, директору Товариства з додатковою відповідальністю "Промбуд-1" В.О.Болдиреву. Голова райдержадміністрації побажав усім здоров`я, добра, злагоди і виконання усіх поставлених завдань. Користуючись нагодою, А.В.Панасевич звернувся до В.С.Ядухи з проханням виділити 2 млн. 600 тисяч гривень на реконструкцію корпусу початкових класів Віньковецького НВК.
За сприяння у вирішенні проблем Віньковецького регіону та вагомий внесок у будівництво районної поліклініки учасники урочистого зібрання за дорученням громади Віньковецького району висловили Подяки В.С.Ядусі та М.В.Дерикоту.
- В 1997-1998 роках під керівництвом Василя Степановича, який працював головою райдержадміністрації, було прийнято рішення переробити проект на триповерхову будівлю, - сказав В.І.Бурківський. - За рахунок коштів районного бюджету, спонсорів, а саме: сирзаводу, консервного та комбікормового заводів, сільгосппідприємств та інших підприємств було проведено перекриття другого поверху і будівництво третього та накриття покрівлі шифером. Сьогодні ми маємо гарну будівлю, сучасне обладнання. Депутати районної ради, сільські голови теж долучились до цієї справи - допомогли із закупівлею меблів. Все це буде служити нашим людям. Від депутатського корпусу району дякую Василю Степановичу, Миколі Васильовичу, керівникам управлінь і відділів облдержадміністрації, обласної ради за реальну підтримку, яку вони надають Віньковецькому району.
Особлива вдячність звучала на адресу тих, чия праця і майстерність подарували нам прекрасний медичний заклад, який відповідає сучасним вимогам. За вагому організаційну діяльність та значний внесок у будівництво районної поліклініки грамотою райдержадміністрації, районної ради нагородили начальника управління капітального будівництва Хмельницької обласної ради В.А.Сандурського. За сумлінну працю грамоту райдержадміністрації, районної ради отримали виконроб "Промбуд-1" Д.Й.Саліфанов, муляр-штукатур "Промбуд-1" В.І.Гула. За вагомий внесок у будівництво районної поліклініки такою ж грамотою нагороджено приватного підприємця В.І.Бацуцу.
- Мені сьогодні дуже приємно стояти перед цією історичною спорудою, - сказав головний лікар центральної районної лікарні М.В.Вітвіцький. Наш довгобуд відомий всій області і, можливо, він і залишився б таким, якби не було тісної співпраці між всіма гілками влади. Приклад налагодженої роботи, розуміння зі сторони губернатора, голови обласної ради, народного депутата, Прем'єр міністра України показав, що можна завершити будівництво, укомплектувати такий об'єкт у стислі строки, а саме - за 8 місяців. Я сьогодні з відчуттям радості, гордості дякую всім, хто приклав свою руку, душу, частину серця для того, щоб зробити свято не тільки для медичних працівників, а й для населення Віньковецького району. В завершенні будівництва брали участь багато організацій, починалось з проектного інституту, УКБ, "Промбуду-1", і цю естафету прийняли організації району, депутати, підприємці, населення району, починаючи від озеленення території до офісних меблів у кабінетах. Деякі обласні заклади можуть нам позаздрити.
Одночасно протягом кількох днів побудували сучасні очисні споруди, яких в області можна порахувати на пальцях однієї руки. І знову я дякую Василю Степановичу за всебічну допомогу, в тому числі і в коштах. Хочу запевнити керівників області, району, що медичні працівники виправдають довіру влади. У нас є чудові фахівці своєї справи, грамотні, відповідальні, порядні люди. Наш лікувальний заклад користується авторитетом і повагою.
Не обійшлося свято без
щирих привітань і подарунків. Від імені голів райдержадміністрацій виступив голова Дунаєвецької районної адміністрації Ю.В.Кучерявий.
- Разом з представниками влади з інших сусідніх районів щиро радію за вас, віньківчани, - сказав Юрій Володимирович. - Ви маєте сучасний медичний заклад. Сталася ця подія завдяки максимальному сприянню голови облдержадміністрації Василя Степановича Ядухи. Саме він, як очільник області, націлює нас на те, щоб влада на місцях оперативно вирішувала всі злободенні проблеми, проявляла піклування і турботу про людей.
Серед тих, хто дарував вітання та подарунки медикам, були І.Г.Загродський, В.І.Бацуца, В.В.Чорний, В.В.Пелех, О.В.Боровицький, М.М.Пещанюк, М.А.Дзікевич, В.В.Кучерявий, М.М.Плінський. Вітання чергувались із чудовими музичними номерами.
Відрадно, що багато керівників, приватних підприємців не залишились осторонь будівництва нової поліклініки і надали спонсорську допомогу. Серед них: В.І.Бурківський, І.Г.Загродський, В.В.Чорний, М.В.Стаднік, А.Д.Кузь, М.М.Мушинський, О.А.Гома, С.А.Гома, В.В.Карпов, В.В.Гудловський, А.В.Любінецький, А.І.Демид, О.М.Матус, дирекція філії "ПриватБанк", підприємці з села Зіньків.
І ось настала урочиста мить. Віньківчани стали свідками визначної події. В.С.Ядуха, М.В.Дерикот, А.В.Панасевич, В.І.Бурківський, М.В.Вітвіцький, В.О.Сандурський перерізали стрічку та стали першими гостями нової поліклініки.
На першому поверсі красивої новобудови - просторий зал, гардеробні, кімната засідань, дитяча консультація. Тут же розміщені флюорографічний кабінет з новим флюорографом, кабінети "Довіра", інфекційних захворювань, оглядовий чоловічий, жіночий, фізкабінет, а також кабінет ДОТС, де проводитиметься амбулаторне лікування туберкульозних хворих.
На другому поверсі знаходиться долікарський кабінет, де можна буде виміряти артеріальний та внутріочний тиск, вагу, зріст. Є тут кабінети функціональної діагностики, лікарів-спеціалістів (уролога, травматолога, хірурга з перев`язочними і гіпсовочною), чотири кабінети сімейних лікарів, ендоскопічний кабінет, операційна. Привернув увагу кожного кабінет лікаря (геріатра), який обслуговуватиме людей похилого віку (ветеранів Великої Вітчизняної війни, чорнобильців).
На третьому поверсі розміщені стоматологічні кабінети з трьома новими стоматустановками, кабінет акушер-гінеколога, відділення рентгенологічного обстеження.
Медичне обладнання тут досить розширене і різноманітне. Є гастроскоп, колоноскоп, ірігоскоп, новий апарат УЗД обстеження з додатковими приладами обстеження.